5 vestuvių fotografų patarimai būsimiems jaunavedžiams

Vestuvės – proga, pasitaikanti kartą gyvenime, todėl fotografus vertėtų rinktis itin atsargiai. Fotografai atsako į 5 dažniausiai klientams iškylančius klausimus.

fotografams

  1. Kokios vestuvių fotografo pateikiamos nuotraukos turėtų būti – švelnių spalvų, kuo natūralesnės ar kaip tik stipriai paryškintos?

 Kiekvienas vestuvių fotografas turi savo braižą ir būdą, kaip redaguoti nuotraukas. Pasitelkęs redagavimo programas, specialistas nuotraukas redaguoja pagal pasirinktą stilių. Daugelis fotografų pataiso spalvas nuotraukose, tačiau fotografijas specialiomis programomis galima pakeisti ir kardinaliai. Pastaraisiais metais vyrauja keli esminiai redagavimo stiliai:

  • Natūralus, „lengvas“ redagavimas, kai nuotraukos išlieka kuo natūralesnės.
  • Nuotraukoms suteikiamas matinis atspalvis. Vestuvių fotografai sumažina kontrastą ir renkasi matines spalvas.
  • Kontrastingas redagavimas, kai kontrastas padidinamas labai stipriai, analogiškai paryškinamos ir spalvos.
  • Nuotraukos redaguojamos taip, kad primintų juostinę fotografiją.

Peržiūrėkite įvairių stilių nuotraukas ir išsirinkite tokias, kokios jums gražiausios ir priimtiniausio stiliaus.

  1. Kodėl vestuvių fotografavimo paslauga tokia brangi?

Turbūt jaunieji, rinkdamiesi fotografą, šitą klausimą užduoda bene dažniausiai. Kartais, atrodytų, tai labai lengvas būdas uždirbti ir papildyti piniginę. Tačiau fotografas taip pat daug investuoja įsigydamas fototechniką, kurią reikia keisti ar atnaujinti vidutiniškai kas 2-3 m. Fotografui kainuoja įvairūs kvalifikacijai kelti skirti seminarai, jis moka mokesčius ir perka specialias programas.

  1. Kaip gražiai atrodyti nuotraukose?

Nuotraukose atrodysite gražiai, jei nebūsite įsitempę, stengsitės elgtis natūraliai ir pasitikėsite žmogumi, fotografuojančiu jūsų vestuves. Nuotraukose itin atsispindi nuovargis, tad naktį prieš vestuves, jei tik įmanoma, turėtumėte gerai išsimiegoti. Taip pat labai svarbu išsirinkti geras vizažistę ir kirpėją, kad įvaizdis būtų nepriekaištingas.

  1. Ar vestuvėse reikia dviejų fotografų?

Daugelis būsimų jaunųjų nerimauja, ar vienas vestuvių fotografas sugebės susidoroti su darbu. Atsakymas – taip, tikrai visiškai pakaks vieno fotografo. Tačiau antras fotografas taip pat pravers, nes jis nufotografuos jaunavedžius iš kitų perspektyvų.

  1. Kada reikėtų samdytis fotografą ir pasirašyti sutartį?

Garsūs ir patyrę fotografai dažniausiai darbus planuojasi pusei metų ar metams į priekį, tad jei jau seniai esate nusižiūrėję fotografą ir norite, kad sutartą datą jis būtų laisvas, kreipkitės prieš 10-12 mėn. Neverta liūdėti, jei fotografas pasirinktą dieną jau rezervuotas – paprašykite jo rekomenduoti panašia stilistika nuotraukas retušuojantį kolegą.

Add a Comment