Elektrinis paspirtukas

Elektrinis paspirtukas – tai šiuolaikinė, ekologiška ir labai praktiška transporto priemonė, apjungianti savyje ir pramogos elementus. Jais naudotis gali tiek vaikai tiek ir suaugusieji, kurie ypatingai pamėgo jais keliauti į ir iš darbo, taip aplenkiant spūstis ir pasiekiant numatytą vietą gerokai greičiau, nei tektų eiti pėsčiomis. Vizualiai elektriniai paspirtukai mažai kuom skiriasi nuo įprastų, klasikinių modelių. Tačiau jų veikimas yra labiau paremtas judesiu, nenaudojant daug fizinės jėgos. Atsispirti tokiose transporto priemonėse tenka tik pačioje pradžioje, norint, kad ji įgautų nedidelį pagreitį, kurio pakaks, kad tolimesnį darbą atliktų elektrinis variklis, maitinamas akumuliatoriais, kurie dažniausiai būna įmontuoti į paspirtuko korpusą. Suprantama, kad tiek variklis tiek baterijos prideda nemažai svorio, dėl ko elektriniai paspirtukaikiek netenka to mobilumo ir patogumo, kuriuo pasižymi įprasti modeliai.

Renkantis elektrinį paspirtuka, verta atkreipti dėmesį pagrindines technines charakteristikas, nuo kurių ne tik priklauso jų kaina, bet ir galimybės bei pritaikymas. Jau minėtas akumuliatorius yra vienas iš esminių dalykų. Nuo jo priklauso, kiek ilgai galėsite važiuoti savo transporto priemone, be poreikio jos pakrauti. Dažnai baterijos talpa būna tiesiogiai proporcinga paspirtuko variklio galingumui. Būtent dėl šios priežasties galingesni ir ilgiau galintys važiuoti modeliai yra kiek didesni ir sunkesni už kitus, tačiau jais drąsiai galite važiuoti ir į tolimesnes keliones.

Nors dauguma elektrinių paspirtukų pasižymi ganėtinai geru pravažumu, šis rodiklis labai priklauso nuo transporto priemonės ratų. Kuo jie didesni, tuo lengviau bus važiuoti ne pačiais lygiausias takais ir šaligatviais. Egzistuoja ir modeliai su pripučiamais ratais, kurių dydis ir plotis leis keliauti net ir sunkiai pravažiuojamose vietose, tokiose kaip miško takai ir žolė, ar net mėlis.