Fotoeksperimentas „10 nuotakos istorijų“

Šiuolaikinė vestuvių fotografija stebina daugybe skirtingų stilių – reportažas, meninė, pompastiška ar minimalistinė, pastelinių ar ryškių spalvų, tikroviška ir mažai modifikuota ar mistika dvelkianti, klasikinių portretų ar įmantrių mados pozų, jausminga ir romantiška ar smagi ir nutrūktgalviška – rinktis tikrai yra iš ko.

projekto-aplinka-tituline-nuotrauka

Fotografijoje svarbiausias yra pats kūrėjas, kuris nuotraukose perteikia savo stiliaus, kadro matymą, įgyvendina netikėčiausias idėjas bei kuria kartu su jaunaisiais. Todėl, norint išsirinkti fotografą, tenka gerai pasukti galvą – kokį save nori matyti, koks stilius, o būtent – kūrėjas yra tas, su kuriuo nori sukurti vaizdinę savo šventės istoriją.

Norint parodyti, kad fotografuojant net toje pačioje aplinkoje, tą patį žmogų, gaunasi visiškai skirtingos istorijos – įgyvendintas foto eskperimentas „10 nuotakos istorijų“. Pirmadienį, rugsėjo 12 d., Čiop Čiop studijoje, įvyko šio fotoeksperimento vienos dienos parodos atidarymas. Fotoeksperimento idėja – parodyti žiūrovui, kaip gali skirtis toje pačioje erdvėje, skirtingo stiliaus vestuvių fotografų fiksuojama nuotaka. Žaismingumo ir intrigos sumanymui suteikė tai, kad fotografai šiai užduočiai įvykdyti turėjo tik 20 minučių, per kurias turėjo sukurti tik vieną nuotakos nuotrauką, atspindinčią jų stilių. Fotografams iki pat paskutinės minutės nebuvo pranešta, koks bus nuotakos stilius ir kokiose patalpose bus fotografuojama, o jiems atėjus buvo įjungiamas laikmatis.  Kiekvienas fotografas turėjo 24 val. laiko, per kurias turėjo paruošti vieną nuotrauką publikavimui.

Projekto dalyviai:

Atidarymo metu eksponuota 10 fotografų atrinktų nuotraukų. Čiop Čiop studijoje susirinko gausus fotografijos mylėtojų ir besidominčių vestuviniu stiliumi lankytojų būrys. Parodos lankytojai turėjo galimybę ne tik pamatyti unikalaus fotoeksperimento rezultatą, bet ir susitikti su visa projekto kūrėjų komanda: nuo vestuvinio stiliaus kūrėjų iki patyrusių vestuvių fotografų. Pristatymo metu netrūko idomių istorijų iš šio projekto užkulisių ir smagių, netikėtų klausimų kūrėjams iš lankytojų. Žiūrovai turėjo galimybę laimėti organizatorių įsteigtą prizą atspėdami, kiek šio projekto metu buvo sukurta nuotraukų. Visi fotografai, siekdami gauti tą vienintelę nuotrauką, iš viso padarė net 2179 kadrus.

Parodos atidarymo akimirkos:

Paroda „10 nuotakos istorijų“ keliaus po didžiuosius Lietuvos miestus. Iki spalio 1 d. parodą galima aplankyti Vilniuje, PC Panorama.

Informacinis rėmėjas – vestuves

Projekto idėja – Fotografas Paulius Rakštikas (ypatingai.lt)

Tekstas – Erika Kielė (levau.lt)

Modelis – nuotaka– Viktorija Spalvytė

Suknelė, stilius ir organizavimas – LE VAU! (levau.lt)

Makiažas ir šukuosena – Alinka (asmakeup.com)

Vainikėlis – SILVA DECOR (silvadecor.lt)

Vieta – VILNIAUS DAILĖS AKADEMIJA

Nuotraukose matomi tapybos darbai– TADAS TRU

Projekto video – MANTAS VILIMAS

Parodos atidarymo fotografijų autorė – Ieva Baškauskaitė

Daugiau apie projektą – www.ypatingai.lt/naujienos/projektas

Add a Comment