Įmonė ir jos apskaitos tvarkymas

 

Kiek realiai kainuoja buhalterinė apskaita? Klausimas, kurį gana dažnai užduoda įmonių vadovai. Juk labai svarbu skaičiuoti visas išlaidas ir gerai suprasti kiek kainuos buhalterinės apskaitos paslaugos. Lietuvoje turime daug įmonių, kurios teikia tokias paslaugas, tačiau tik nedidelė jų dalis gali užtikrinti aukštą atliekamų paslaugų kokybę. Jeigu peržvelgsite tokių įmonių siūlomą kainodarą, tai pamatysite, kad vienos kompanijos dirba už itin mažas kainas, o kitos dirba premium segmente.

Kiek kainuoja buhalterinės apskaitos paslaugos?

Peržvelgėme Lietuvos įmones, kurios siūlo tokias paslaugas ir paprasta įmonė turėtų rinktis vidutinėmis kainomis dirbančius specialistus. Dažniausiai tai bus apie trisdešimt, penkiasdešimt eurų per mėnesį. Tokia kaina yra tikrai nedidelė palyginus su tuo, ką gauna įmonės savininkas. Juk kokybiškai tvarkoma buhalterija garantuoja, kad jūs galėsite dirbti be jokių trukdžių.

Kaip išsirinkti apskaitos paslaugas teikiančią kompaniją?

Yra dvi galimybės. Jūs galite dirbti su pavieniu specialistu. Arba bendradarbiauti su didesne įmone. Ką pasirinkti? Viskas labai individualu. Pavienis buhalteris dažnai dirba kruopščiau, gali pasiūlyti daugiau nestandartinių sprendimų ir jo užmokestis yra kur kas mažesnis, tuo tarpu buhalterinių paslaugų įmonės dirba standartizuotai. Ribotai bendrauja su klientais, todėl dažnai jaučiamas dėmesio trūkumas. Taigi, priklausomai nuo jūsų įmonės tikslų, reikėtų rinktis vieną ar kitą variantą. Aišku, jeigu jūs tik neseniai pradėjote verslą, tuomet reikėtų rinktis paslaugas pagal kainą, nes kiekvienas išleistas euras yra gyvybiškai svarbus.

Ar visos buhalterinių paslaugų įmonės yra patikimos?

Dažnai atrodo, kad pasirinkta buhalterinių paslaugų kompanija dirba tikrai profesionalai, tačiau ilgainiui klientai pamato, kad teikiamos paslaugos yra nekokybiškos, dažnai daromos grubios klaidos. Kaip išvengti tokių situacijų? Pirmiausia, tai prieš pasirašydami buhalterinių paslaugų teikimo sutartį gerai peržiūrėkite su kokia kompanija jums reikės dirbti. Pasinaudokite paieškos sistema ir susiraskite daugiau informacijos apie kompaniją. Labai padeda apsispręsti klientų atsiliepimai. Jeigu randate daug neigiamų atsiliepimų, tuomet tikrai vertėtų pagalvoti ar verta dirbti su tokia kompanija. Juk neverta gaišti laiko. Kiekviename mieste nesunkiai rasite kitą įmonę, kuri galės kokybiškai suteikti tokias paslaugas, todėl rinkitės tuos kurie neturi atsiliepimų arba turi tik teigiamus.