Jei negali nufotografuoti, fotografuok iš oro

Fotografavimas iš oro šiuo metu ir liaupsinamas, ir plakamas rykštėmis. Naujausios technologijos su dronais priešakyje leidžia pakilti į paukščio skrydį ir užfiksuoti vaizdą iš oro, įamžinti plačius tolius ar miesto horizontą. Tuo pačiu daug kalbama apie dronų skraidymą virš miestų, privatumo pažeidimus ir planuojamus ribojimus, kad būtų išvengta brovimosi į privačią erdvę. Tačiau tai jau globalios problemos, kurias išspręsti reikia ir laiko ir visų šalių sutarimo. Tuo tarpu pakalbėkime apie tai, kuomet fotografavimas dronais yra tiesiog išsigelbėjimas ir vienintelis pasirinkimas.

dronai

NT objektų fotografavimas

Kaip viena fotografija perteikti visą namo grožį ir aplinkos subtilumą? Fotografuojant iš apačios dailiai sutvarkytas sodas užstoja puse namo ir tai kas yra už namo, sunku suprasti kokia yra erdvė ir koks aplinkos grožis. Tuo tarpu fotografuojant iš viršaus lengviau perteikti erdvės pojūtį, namų neužstoja medžiai ar krūmai, matosi visas parduodamas objektas. Kita perspektyva atskleidžia daug daugiau vertingo vaizdo. Kartais net nebūtina fotografuoti iš aukštai žemyn, kartais užtenka tiesiog pakilti į kokius 10 metrų aukštį ir nufotografuoti vaizdą priešais – to pakanka, jog matytųsi visas objektas.

Prieš ir po arba kiek darbų jau atlikta

Kaip kitapus Europos esantiems investuotojams paaiškinti kiek gamyklos pamatų jau paklota ar kiek kelio nutiesta? Kuomet teritorija apima keliasdešimt ar kelis šimtus hektarų, paprastos fotografijos nepadės. Jos tiesiog bus siauro vaizdo, mažai apimančios ir parodančios. Tačiau fotografijos iš oro jau kitas reikalas. Šiuo metu populiaru darbų vietą fotografuoti kelis kart, po kiekvieno svarbesnio darbų etapo. Taip matoma kiek darbai pasistūmėjo, kaip atrodo vieta prieš ir po darbų atlikimo. Pvz., pirma fotografija dronu padaroma vos sulyginus žemę statyboms, antra pakilus pamatams, trečia sienoms, ketvirta uždėjus stogą.

Renginių fotografavimas iš oro

Kaip nustebinti vestuvių svečius? Suorganizuoti tokią vestuvių fotosesiją, kurios rezultatas būtų neįprastas ir įdomus. Fotografuojant iš oro atsiskleidžia didelių švenčių masiškumas, matosi kiek realiai yra žmonių, kokioje gražioje aplinkoje jie susirinkę. Kitoks rakursas išties dar yra neįprastas, todėl ir labai žavus. Dronu iš oro fotografuojamos ne tik vestuvės, tačiau ir jubiliejai, krikštynos, jau nekalbant apie masinius renginius – koncertus, festivalius, miesto šventes.

Žiniomis dalinasi fotografavimo iš oro specialistai Birdfly.lt

Add a Comment