Kaip fotografuoti fejerverkus?

Fejerverkai – šventės kulminacija, dažnai juokaujama, jog tai į orą leidžiami pinigai, bet gi tai taip gražiai atrodo. Vieni tiesiog žvelgia į juos, o kiti nori įamžinti šį grožį fotografijose. Tačiau fotografuoti fejerverkus nėra taip paprasta, visgi tai ryški šviesa tamsoje. Tad šiandien trumpai apžvelgsime kaip fotografuoti fejerverkus ir pasidalinsime keliais praktiškais patarimais.

fejerverkai

Stovas privalomas fotografuojant fejerverkus

Fejerverkų fotografavimui naudojamas ilgas išlaikymas, tad be stovo – nė pro kur. Sveikas žmogus retais atvejais gali išlaikyti nesujudintą fotoaparatą jei išlaikymas ne didesnis nei 1/60, tačiau daugiau nei 2-3 sekundes nei supermenas nesugebėtų. Todėl fotografuojant fejerverkus ir apskritai fotografuojant tamsoje, reikalingas tvirtas stovas.

Praverstų ir fotoaparato nuotolinio valdymo pultelis

Momentas kai paspaudi fotoaparato mygtuką, lengvai „pakrato“ fotoaparatą. Todėl fotografuojant ilgais išlaikymais derėtų turėti arba fotoaparato nuotolinį valdymo pultelį, arba naudotis atidėto paleidimo funkcija.

ISO 100

Fotografuojant fejerverkus reikia naudoti žemiausią galimą ISO. 100-200 yra pats geriausias apsirinkimas. Kai žinia, žemas ISO neleidžia susidaryti triukšmams. O triukšmai daugiausia susidaro ties mėlynos spalvos spektru, kurio tikrai netrūksta naktiniame danguje. Tad žemas ISO užtikrins, kad fotografijos bus skaidresnės ir ryškesnės.

Diafragma

Geriausias diafragmos pasirinkimas yra tarp 8 ir 16. Anot specialistų, tiesa slypi tarp šių diafragmos pasirinkimų, tereikia kelis kart pasibandyti, kad pamatytum koks variantas ir gaunamas vaizdas yra priimtiniausias.

Išlaikymas

Kadangi fejerverkai „sprogsta“, užfiksuoti visą šviesų žaismą reikia kelių sekundžių. Paprastai rekomenduojama bandyti 4-10 sekundžių išlaikymą.

Išjunk automatinį fokusavimą

Kadangi tamsu, automatinis fokusavimas gali nesuveikti ar suveikti ne visais atvejais. Todėl verčiau išjunk automatinį ir naudokis rankiniu fokusavimu.

Nenaudok fotoaparato ekrano fotografavimui

Naudokis akute, o ne live view. Kadravimas žiūrint į ekraną itin greitai nusodina fotoaparato bateriją, tad ši gali lengvai įsikrauti neįpusėjus fejerverkų pasirodymui.

Bandyk, suklysk, ištaisyk ir vėl bandyk

Tiek diafragma, tiek išlaikymas yra individualus pasirinkimas, kurį gali lemti objektyvas, fotoaparatas, aplinkos šviesumas, fejerverkų intensyvumas. Todėl geriau padaryk kadrą, pažiūrėk rezultatą, greitai įvertink kokius parametrus reikėtų pakeisti ir vėl daryk. Po kelių bandymų suprasi ir pajausi kaip nustatyti fotoaparatą, jog gautųsi idealus rezultatas.

Keletas video plačiau kalbančių apie fejerverkų fotografavimą:

 

 

IMPLANTAI

Add a Comment