Kaip išsirinkti tinkamas duris namams?

Visos vidaus durys turėtų derintis bendroje jūsų būsto architektūroje, koncepcijoje ir proporcijose. Durų  spalvos, rankenos ir kiti puošybos elementai ne mažiau svarbūs kriterijai renkantis duris, juk durys statomos ilgam. Vidaus durys gaminamos iš medienos drožlių plokščių, paviršius gali būti dažytas, dengiamas aukšto slėgio laminatu. Jų yra įvairių, daugiau ir mažiau atsparių trinčiai- verta rinktis pagal patalpos paskirtį. Paviršius gali būti dengiamas ir natūraliu medienos lukštu. Kita patogi vidaus durų varčios konstrukcija- kartoninio korio užpildas. Žmonės kartais baiminasi, kad šis užpildas lengvas ir nepatvarus, tačiau tokia durų konstrukcija idealiai pritaikyta vidaus patalpoms- ji pakankamai tvirta, atspari, lengva ir nebrangi.

Kas siekia prestižo

Kas siekia prestižo- vidaus duris perka arba gaminasi iš medžio masyvo. Jei ruošiates įsigyti duris vonios kambariui, rekomenduojama rinktis duris, kurių apčioje yra įstatytos ventiliacijos grotelės, užtikrinančios tinkamą vonios kambario vedinimą. Individualaus namo katilinėje turi būti priešgaisrinės durys- šiam atvejui gamintojai turi metalinių durų. Jų išvaizda nuo kitų vidaus durų nesiskiria. Lygindami durų modelius nepamirškite kitų prekių, atkrepkite dėmesį į jų  spynas, rankenas, vyrius, tai pat ir į stiklą bei  montavimo darbų kainą.

Patarimai kaip išsirinkti lauko duris

  • Plastikinės lauko durys- kadaise Lietuvoje buvo labai populiarios ir dažnai sutinkamos. Jų kaina lyginant su kitomis durimis, yra gan maža, tai pat jos neblogai sulaiko šilumą, bet būtent dėl šilumos pokyčių deformuojasi ir tampa sunkiai uždaromos.
  • Aliuminės lauko durys- dažniausiai sutinkamos komerciniuose ir visuomeniniuose pastatuose. Patvarios ir nereikalauja ypatingos priežiūros, deja, blogai sulaiko šilumą.
  • Plieninės lauko durys- labiausiai paplitusios daugiabučiuose ir nuosavuose namuose, kasdienės jūsų matomos durys. Pasižymi saugumu, atsparumu drėgmei, mechaniniam poveikiui, šilumos kaitai. Šių durų minusas- šilumos laidumas, jos nepasižymi geromis termoizoliacinėmis savybėmis, todėl kai kurie pirkėjai žiūri į jas neigiamai nepaisant visų privalumų.
  • Medinės lauko durys- dar vadinamos klijuotos medienos, šį pavadinimą įgavo dėl savo ypatingo būdo. Vietoj vieno storo medienos sluoksnio, šios durys yra suklijuotos iš  kelių plonesnių sluoksnių.