Kaip prižiūrėti dujinius katilus?

Dujinio šildymo sistema yra viena iš populiariausių. Tai ne tik labai patogus šildymo būdas, bet dujiniai kondensaciniai katilai pasižymi ir itin aukštu efektyvumu. Todėl šiuos katilus galima pamatyti daugelyje namų. Ši šildymo sistema yra populiari dar ir dėl to, jog ji nereikalauja jokios nuolatinės priežiūros. Tai reiškia, kad nereikalinga kažkaip pasiruošti šildymo sezonui, nereikia pasirūpinti kuru, kaip tą reikalinga padaryti, turint kietojo kuro šildymo sistemą.

Vis tik pasakymas, kad dujinis šildymas nereikalauja priežiūros yra sąlyginis. Iš tiesų daugelis užmiršta, o kai kurie net ir nustemba sužinoję, kad iš tiesų dujinio katilo priežiūra yra būtina. Ir visai nesvarbu, kad jį pakanka įjungti ir išjungti tik prieš šildymo sezoną ir jam pasibaigus. Kaip ir kaminus reikia valyti, taip ir dujiniam įrenginiui reikalinga apžiūra bei valymas. Todėl būtent dujinio katilo priežiūra pasirūpinti reikia bent vieną kartą per metus.

Dujinių katilų profilaktinė priežiūra yra nesudėtinga ir nebrangi, todėl geriausia visa tai patikėti šios srities profesionalams. Nereikėtų laukti, kol kas nors suges ir tik tuomet kviesti meistrus. Kuo tinkamiau bus prižiūrimas katilas, tuo ilgesnis bus jo tarnavimo laikas, o ir gedimai tikėtina kainuos žymiai pigiau.

Vieni iš pagrindinių profilaktinės apžiūros darbų – tai tam tikrų dujinio katilo detalių ir priedų patikra bei valymas. Labai svarbu patikrinti šilumokaitį, ar jis nėra užkalkėjęs, dažniausiai išvaloma dujų kamera, sifonas, patikrinami degikliai. Neatliekant šių pagrindinių profilaktinių darbų kelis metus iš eilės, labai didelė tikimybė, kad katilas tiesiog vieną dieną nustos veikti.

Tokiu atveju, tarkime sugedus šilumokaičiui, jo remontas gali kainuoti net 5 kartus brangiau, nei vienkartinė kasmetinė katilo patikra ir priežiūra. O nuosėdomis užsikimšus dujų kamerai, stipriai krenta šilumos atidavimas.