Keturi lietuviai pateko tarp prestižinio „Sony“ fotografijos konkurso nominantų

Tarp 2018-ųjų „Sony“ pasaulinės fotografijos apdovanojimų nominantų – net keturi lietuviai fotografai. Jų pateiktos nuotraukos atrinktos varžytis toliau įvairiose Atvirojo konkurso kategorijose, o viena fotografo Lauryno Nevidonskio nuotrauka įtraukta tarp penkiasdešimties geriausių kadrų iš viso pasaulio.

Laurynas Nevidonskis, „Miško kelias„, 2018

„Sony“ konkursui fotografas Andrius Burba pateikė unikalų kadrą, kuriame iš apačios nufotografuotas arklys. Šis fotografas savo nuotraukų ciklą „Po arkliu“ pradėjo 2016-aisiais, pirmoji šio ciklo nuotrauka buvo pavadinta „Juodas arklys iš apačios“.

Andrius Burba, „Po arkliu„ 2018

Tuo metu natūralų gamtos grožį siekiančio perteikti fotografo Andriaus Kundroto kadre – iš viršaus nufotografuota žvejų valtis Baltijos jūroje.

Andrius Kundrotas, „Kasdieninė žvejyba„, 2018

Tarp „Sony“ konkurso nominantų taip pat pateko ir Emilijos Petrauskienės padaryta nuotrauka.

Emilija Petrauskiene, „Tulpė, balta„,2018

„Sony“ apdovanojimų komisijos atrinkti lietuvių darbai toliau dalyvauja Atvirajame konkurse, kurio metu bus išrinkti geriausi fotografų iš viso pasaulio kadrai dešimtyje skirtingų kategorijų. Atvirojo konkurso nugalėtojai bus paskelbti kovo 20 d., o Profesionalų konkurso ir kitų kategorijų laimėtojai – balandžio 19 dieną.

Minėtų lietuvių fotografų nuotraukos kartu su kitų konkurso nominantų darbais bus eksponuojamos specialioje „Sony“ pasaulinės fotografijos apdovanojimų parodoje, kuri nuo balandžio 20 d. iki gegužės 6 d. vyks Londono galerijoje „Somerset House“.

Šįmet vienuoliktą kartą rengiamuose „Sony“ pasauliniuose fotografijos apdovanojimuose pateiktas rekordinis nuotraukų skaičius – per 320 tūkst. nuotraukų iš daugiau kaip 200 šalių visame pasaulyje. Geriausi darbai bus apdovanoti keturiose srityse: Profesionalų, Atvirajame, Jaunimo ir Moksleivių konkursuose.

Su Atvirajam konkursui pateiktomis nuotraukomis galima susipažinti čia: https://press.worldphoto.org.

 

Apie Pasaulio fotografijos organizaciją

Pasaulio fotografijos organizacija yra globali platforma iniciatyvoms fotografijos srityje skatinti. Mūsų veikla apima 180 šalių, o pagrindinis tikslas – paskatinti su fotografijos sritimi susijusią diskusiją atkreipiant dėmesį į geriausias nuotraukas ir fotografus visame pasaulyje. Didžiuojamės užmegztais tvariais ryšiais su individualiais fotografais ir pirmaujančiais šioje srityje partneriais visame pasaulyje. Organizuojame ištisus metus vykstančius renginius įskaitant „Sony“ pasaulinės fotografijos apdovanojimus (didžiausias pasaulyje fotografijos konkursas, kuris 2017-aisiais vyks dešimtąjį kartą), įvairius regioninius susitikimus ir diskusijas bei tarptautines fotografijos meno muges „PHOTOFAIRS“, vykstančias Šanchajuje ir San Franciske.

Apie „Sony“ korporaciją

„Sony“ yra pirmaujanti garso, vaizdo, foto, žaidimų, komunikacijų ir informacinių technologijų produktų, skirtų paprastiems vartotojams ir profesionalams, gamintoja. Vykdydama veiklą muzikos, filmų, interaktyvių pramogų ir interneto verslo srityse, „Sony“ užima unikalią poziciją pasaulinėje rinkoje kaip pirmaujanti elektronikos ir pramoginio turinio kompanija. Per pastaruosius finansinius metus, kurie baigėsi 2017 m. kovo 31 d., „Sony“ pardavimo pajamos sudarė 76 mlrd. JAV dolerių. Daugiau informacijos apie „Sony“ korporaciją galima rasti puslapyje www.sony.net.

CVMarket