Klaipėdoje eksponuojama Gintauto Velykio kūrybos paroda-projektas „Žaliakalnio žvilgsniai“

Klaipėdos apskrities viešosios I.Simonaitytės bibliotekos kavinėje „Pauzė“ iki gegužės 10 d. eksponuojama Gintauto Velykio kūrybos paroda „Žaliakalnio žvilgsniai“.

Zaliakalnio zvilgsniai

Gintautas Velykis – menininkas, kuris savo kūryboje atranda ir pritaiko vis naujas vaizduojamojo meno technikos rūšis.

Gintautas Velykis gimė Kaune 1958 m. Mokėsi Kauno J. Naujalio menų mokykloje, Lietuvos valstybinės konservatorijos Klaipėdos kultūros fakultete. Dirba vaizduojamojo meno ir reklamos srityje. Surengė virš 20 personalinių tapybos bei skaitmeninės grafikos parodų Lietuvoje bei užsienyje. Domisi tarpdisciplininių menų sintezėmis, apjungia vaizdo ir garso kūrybines interpretacijas istorinių ir moderniųjų stilistikų plotmėje, naudoja autorines skaitmenines ir analogines technines priemones. Groja klasikine ir el. gitara improvizaciniu stiliumi.

Dirba įvairų kūrybinį darbą reklamos ir kultūros įmonėse. Šiuo metu – media-dailininkas-garsistas-apšvietėjas Kauno menininkų namuose.

Gintautas VelykisParodos „Žaliakalnio žvilgsniai“ darbai, tai fotografijos, atspaustos ant senų, Žaliakalnyje stovėjusių, o dabar jau apleistų ar visai sugriuvusių namų lentų.

„Kai prieš kokį penkiolika metų persikrausčiau iš mūrinio į medinuką tam pačiam Žaliakalny, pradėti ir nesibaigiantys remontiniai darbai ir privertė domėtis medžiu, lentomis, pečiais, kokliais, kaimynais (buvusiais ir esamais).

Grožybių, kaip tokių, daug nerasta, tik atmintis visokia virto iš tarpulenčių su samanomis. Spalvų nedaug, kaip antikos skulptūrų, žinai, kad būta makiažo. Nuplovė lietūs, tik kur ugnis išdegino savo ženklus, liko spalvotas randas.

Tokia ir technika – suodžių miltai atspaudę atminimus. Tos namų nuotraukos, beje, ne iš kažkokios tolimos praeities, čia kadrai dabartiniai, dar gyvena juose ir žmonės ir kiti… Tik kai kur inkliuzai iš albumų.

Medinės lentos gautos dovanų, Žaliakalnio čiabuvių sunešiotos, garbingų skulptorių, piliečių pakeleivių, gal biski vogtos nuo pakampių, gal grindlentės numintos pėdų neplautų Brazilijos indėnų.“– taip savo parodą pristato G. Velykis.

Daugiau apie menininką  –

http://www.facebook.com/gintautas.velykis

https://www.facebook.com/art.velykis/

Add a Comment