Kodėl efektyviausia yra rekuperacinė vėdinimo sistema?

Įvairiais tyrimais yra įrodyta, kad tas oras, kuriuo kvėpuojame namuose yra užterštas net šimtą kartų daugiau nei lauke. Paprastas patalpų vėdinimas, atidarant langą nėra labai veiksmingas, nes vėdinant patalpas tris valandas, šviežiu oru pasidžiaugti galima tik apie pusvalandį. Todėl būtina įsirengti vėdinimo sistemą, kuri pagerintų šviežio oro cirkuliaciją be langų atidarymo. Tačiau iškyla dilema, kaip neprarandant šilumos išvėdinti patalpas jas ventiliuojant?

Planuojant statytis individualų namą ar jį įsirenginėjant, vertėtų pagalvoti ne tik apie jo šildymą, bet ir vėdinimo sistemos įrengimą. Jūs galite rinktis rekuperacinę vėdinimo sistemą arba įsirengti vėdinimą, kai ventiliatorių pagalba yra ištraukiamas nešvarus oras iš vonios, tualeto ir virtuvės, tačiau šaltuoju metų laiku, ja besinaudodami prarandate šilumą. Taigi nuo šiol galima be papildomų išlaidų suderinti vėdinimą ir šilumos energijos taupymą, ne tik visam namui tiekti švarų orą, išvalytą nuo dulkių, alergenų ar nemalonių kvapų, bet ir padeda subalansuoti oro temperatūrą, kad namie nesikauptų drėgmė ir neatsirastų pelėsis.  Tai įmanoma įgyvendinti tik tinkamai įsirengus rekuperacinę vėdinimo sistemą.

Taip pat rekuperacinę vėdinimo sistemą įmanoma įsirengti ir bute, net ir gyvenant daugiabutyje. Tiesiog reiktų pasitarti su namo valdytoju ar planuojama įrengti centralizuotą vėdinimo įrenginį, galintį aptarnauti net ir daugiau nei vieną laiptinę ar kiekvienas butas turės atskirus savo rekuperatorius. Tokiu atveju, žmonės gyvenantys daugiabutyje renkasi individualią mini rekuperacinės sistemos versiją. Laukinėje namo sienoje yra padaroma skylė ir joje įmontuojamas vėdinimo įrenginys. Dažnai atliekant daugiabučių renovaciją yra įrengiamos ir modernios rekuperacinės vėdinimo sistemos, be kurių jau neapsieina naujos statybos namai, nes nuo to tiesiogiai priklauso jų energijos efektyvumo laipsnis.