Maisto fotografija: 5 patarimai bet kokiai kamerai

Jei galvoji, kad be profesionalaus fotoaparato negali padaryti įspūdingos maisto fotografijos? Laikas keisti šią nuostatą! Maisto blogerė Erica dalinasi 5 praktiškais patarimais, kaip neturint prabangaus ir profesionalaus fotoaparato, net su telefono kamera galima sukurti seilę varvėti priversiantį vaizdelį.

#1: Šviesa

Apšvietimas yra didžiausias ir svarbiausias kriterijus siekiant idealios foto kokybės.  Paprasčiausiai perkėlus fotografuojamą objektą iš prasčiau apšviestos vietos į gerai apšviestą – dramatiškai pasikeičia fotografijos kokybė. Beje, natūrali dienos šviesa yra daug kokybiškesnė už dirbtinį apšvietimą. Žinoma, išskyrus studijinį apšvietimą. Todėl jei reikia nufotografuoti patiekalą, verčiau tai daryti dienos metu ant palangės, nei viduryje kambario po šviestuvu.

Kitas su šviesa susijęs aspektas – iš kurios pusės krinta šviesa. Priekinė šviesa sušvelnina objektą, tuo tarpu šoninė šviesa leidžia sukurti ryškesnį objekto ir aplinkos kontrastą. Galinė šviesa taip pat labiau akcentuoja kontrastą. Kaip tai atrodo realybėje, galima matyti šioje foto, iš kairės į dešinę: šviesa iš galo, iš priekio ir iš šono.

#2: Fotografavimo kampas

Ar žinote, kodėl iš viršaus fotografuojamas maistas atrodo gražiausiai ir sulaukia daugiausiai „patinka“ Instagrame? Todėl, kad išmaniausiais telefonais fotografuojant iš viršaus, nuotraukos yra gražiausios, mažiausiai pastebimi telefono kameros trūkumai. Palyginimui, kairėje iš šono, dešinėje iš viršaus – akivaizdu, kuris vaizdelis atrodo kokybiškiau.

#3: Papildomi atributai

Fotografija atrodo gyvesnė, jei vaizdas papildomas fotografijos temą atitinkančiais rekvizitais.

Žinoma, nepersistenkite. Pora šaukštelių, su kuriais valgysite greipfrutą yra puiku, tačiau daug papildomų indų ir atributų blaško dėmesį.

#4: Išvengti drebėjimo

Esant prastesniam apšvietimui, reikia ilgesnio fotografijos išlaikymo, kad būtų galima kokybiškai nufotografuoti objektą. Nustebsite, tačiau net per mili sekundės dalį, galima sujudėti ir tuomet vaizdas fotografijoje tampa lengvai „išplaukęs“. To išvengti galima stengiantis kaip įmanoma sumažinti judėjimą.

  • Laikykite alkūnes prispaustas prie šonų. Taip rankose laikoma kamera juda mažiau.
  • Naudokite fotografavimo uždelsimo funkciją. Dažniausiai kamera sujudinama spaudžiant mygtuką fotografuoti. Tad patartina naudoti atidėjimo funkciją. Kamera nutaikoma, paspaudžiamas mygtukas ir jau padėjus kamerą ant stabilaus paviršiaus ar net laikant rankose, vaizdas nufotografuojamas.
  • Naudokite trikojį. Jei tik yra įmanoma – naudokite trikojį. Jį galima įsigyti ir išmaniesiems telefonams.

#5: Redagavimas

Nors visi akcentuoja, kad natūralumas svarbiausia, tačiau fotografijoje redagavimas yra ne ką mažiau svarbus. Fotografuojant, kameros akis ne visada teisingai užfiksuoja spalvas ir atspalvius, kurias regime akimi, tad redaguojant galima suteikti tikroviškesnį vaizdą.

Kairėje neredaguota. Dešinėje sutvarkyti pagrindiniai fotografijos parametrai – ekspozicija, ryškumas, kontrastas ir pan.

Keli paprasti patarimai, tačiau atkreipus dėmesį į juos galima pasiekti itin gerų rezultatų.

Fotografijos iš thepioneerwoman.com

Parengta Virtuvesmenas.lt užsakymu.