Menininkų mintys apie kasdienybę besivystančiose šalyse – fotografijų parodoje

2016 m. rugsėjo 8 d. 11.00–12.00 val. Lietuvos vaikų ir jaunimo centre atidaroma fotografijų paroda „Pasaulis tavo akimis“. Parodoje bus eksponuojami Bertos Tilmantaitės, Sauliaus Damulevičiaus, Akvilės Norkutės, kitų autorių – Europos metams vystymuisi paminėti skirto konkurso nugalėtojų – darbai. Jaunųjų menininkų fotografijose įamžintos tolimose ir mažai mums pažįstamų šalių gyvenančių žmonių jaudinančias, tikros istorijos.
paroda

Šalia fotografijų, kurias sukūrė  keliautojai ar savanoriai, lankęsi  Indijoje, Indonezijoje, Kenijoje, Laose, Malaizijoje, Malyje, Mauritanijoje, Mianmare, Nepale, Nigerijoje, Peru, Ruandoje, Siera Leonėje, Tailande, Vietname (arba bent Azijos, Afrikos ir Pietų Amerikos regionų šalyse) šalyse, bus pateikiami ir jas papildantys, požiūrį i realybę tolimiausiuose pasaulio kampeliuose atskleidžiantys autorių pasakojimai.  „Parodos dalyviai autorių akimis galės  išvysti, kaip gyvena ir su kuo susiduria žmonės besivystančiose šalyse. Fotografijose įamžintos jaudinančios, tikros žmonių istorijos iš Afrikos, Azijos ir kitų žemės kampelių, kuriuose kasdienybė gerokai skiriasi nuo mūsiškės“,  – pasakoja šios parodos organizatorė Jolanta Markevičienė, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro atstovė.

Parodos atidarymas vyks: Lietuvos vaikų ir jaunimo centre (Konstitucijos pr. 25, Vilnius), II a. fojė.

Atvira ir nemokama paroda veiks iki 2016 metų spalio 3 dienos.

Fotografijų paroda „Pasaulis tavo akimis“ Lietuvos vaikų ir jaunimo centre prisideda prie  “Gerosios pasaulio žinios“  iniciatyvos, kuri startuoja rugsėjo 9-ą d. Šios iniciatyvos metu Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių ir Vilniaus gatvėse bei Lietuvos geležinkelių traukiniuose, kaip ir dar 21 Europos valstybėje, bus skelbiamos gerosios žinios apie JT Darnius vystymosi tikslus ir Darbotvarkės2030 aktualumą bei įgyvendinamumą. „Gerosios pasaulio žinios“ dienos idėja gimė Danijoje, tačiau netrukus ja „užsikrėtė“ ir kitos valstybės, o šiemet prie jos prisijungė ir Lietuva.

Nacionalinė nevyriausybinių vystomojo bendradarbiavimo organizacijų platforma bei Lietuvos vaikų ir jaunimo centras yra šios iniciatyvos bei projekto „Europos diena vystymuisi – Gerosios pasaulio žinios: MES TURIME PLANĄ“ vykdytojai. Projektas finansuojamas Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis.

.PADANGOS.

Add a Comment