Nemokamos ir legalios nuotraukos tavo tinklalapiui

Ieškai nemokamų ir legalių fotografijų savo tinklalapiui? Šis portalų sąrašas tau bus labai naudingas. Atnaujintas ir papildytas 2018 10.30d.

fotografija

 

Tinklalapių administratoriai nuolat susiduria su dilema – iš kur gauti nuotraukų iliustruoti tinklaraščio įrašus, įmonės tinklalapį ar Facebook paskyros įrašus? Žinoma, internete galima rasti visko, tačiau naudoti tą „viską“ ne visuomet yra legalu.

Norint iliustruoti savo tinklalapį profesionaliomis fotografijomis nebūtina pačiam fotografuoti ar vis dėlto savintis (t.y. vogti) svetimas nuotraukas ir nuolat žvalgytis per petį ar kas nepagrūmos pirštu už nusikaltimą. Internete gausu portalų, kuriuose galima tiesiog už „ačiū“ imti ir naudoti patinkančias nuotraukas. Kai kurie portalai prašo nurodyti autorių, kai kurie nuotraukos paėmimo šaltinį, treti visai nieko neprašo – tik imk ir naudok.

Todėl šiame straipsnyje dalinuosi man žinomų tinklalapių sąrašu, kurie leidžia nemokamai naudoti fotografijas savo reikmėms.

Pixabay

Daugiau nei dvejus metus naudojuosi šiuo portalu ir retai kada tenka ieškoti iliustracijų kituose tinklalapiuose. Daug profesionalių fotografijų, žinoma, pasitaiko ir mėgėjiškų, tačiau perliukų pakankamai, kad būtų galima rasti tai kas tinka ir patinka. Plataus spektro fotografijos, galima rasti įvairioms temoms. Nereikia nurodyti autoriaus.

New Old Stock

Šiame portale dalinamasi viešuose archyvuose esančiomis senovinėmis nuotraukomis. Besidomintiems istorija tai tikras lobis. Šioms nuotraukoms negalioja autorių teisės.

Unsplash

Savito stiliaus, man tiesiog norisi sakyti „instagraminės“ fotografijos. Svajingas stilius. Išties profesionalios fotografijos, kas 10 dienų galerija vis papildoma dešimt naujų fotografijų. Nereikalauja nurodyti autoriaus.

Superfamous

Mėgstantys peizažus liks sužavėti šio tinklalapio resursais. Gamtos fotografijų čia tikrai netrūksta. Fotografijų autorius Folkert Gorter leidžia visomis naudotis, tačiau reikia nurodyti jo autorystę.

Little Visuals

Gausus archyvas nuotraukų, ypatingai gamtos bei technikos. Deja, neatnaujinamas nuo 2013 metų, kadangi autorius mirė. Tačiau jo darbai amžini ir jais galite naudotis, autoriaus nurodyti nereikia.

Open Photo

Įvairių kategorijų ir įvairių autorių nuotraukos. Archyvas nėra gausus, tačiau rasti perliukų tikrai įmanoma. Naudojantis nuotraukomis reikia nurodyti jos autorių.

ImageBase

Didelis archyvas fotografijų, suskirstytų į 6 kategorijas (žmonės, objektai, PPT, miestai, šventos vietos, gamta). Nuotraukomis galima naudotis nenurodant autoriaus.

Ir dar keli tinklalapiai, kurie buvo mano sąraše, tačiau dėl įvairių priežasčių netapo mano populiariausi, tačiau galbūt bus naudingi kitiems.

http://freerangestock.com
http://morguefile.com/
http://www.stockvault.net/
http://WixPhoto.com
http://FreeMediaGoo.com
http://Mayang.com
http://StockFreeImages.com
http://DreamsTime.com
http://Imagebase.davidniblack.com
http://Kavewall.com
http://FreePixels.com
http://Photos8.com
http://Picjumbo.com
http://Thepatternlibrary.com
http://Gratisography.com
http://Getrefe.tumblr.com

Tikiuosi sąrašas bus naudingas. Žinai daugiau tinklalapių? Pasidalink komentaruose. Ačiū!

Originalas paskelbtas 2016.04.21. Atnaujinta ir papildyta 2018.10.30.