Piki Pikitorija: išmokti fiksuoti jausmą fotografijoje padėjo muzika

Piki Pikitorija kūrybiniu vardu prisistatanti lietuvaitė Viktorija – menininkė su fotoaparatu rankose, jau užkariavusi griežtų Italijos meno kritikų palankumą. Būtent Italijoje, išmainiusi muziką į fotografiją, ji kuria jausmingus fotografijų ciklus, kurie verčia permąstyti kaip suprantame grožį ar kaip matome sielą.

Piki Pikitorija dalyvauja įvairiuose projektuose, šiuo metu išskirtinis ir įkvepiantis užsiėmimas – dalyvavimas vizualioje menininkų parodoje

http://digitalculturalheritagemuseum.it/bellearti/gallery-item/piki-pikitorija-fotografa/

Paprašėme Viktorijos papasakoti apie save, kas atvedė į fotografijos pasaulį ir kas ją įkvepia.


Piki Pikitorija (Viktorija) apie save ir kūrybą:

Nuo pat ankstyvos vaikystės pasaulį regiu ganėtinai kitaip nei įprasta žmogui – dažnai labai spalvotai, ir, neretai itin tamsiai. Dėl to kontrastai mano gyvenime ir kūryboje užima itin reikšmingą vietą.

Dvidešimt šešeri metai praleisti muzikos pasaulyje man padovanojo didžiulį bagažą jausti. Tačiau, kaip žinome, gyvenimas neretai mėgsta išdaigas. Ir štai, man atvykus su vyru į jo gimtąją pietinę Italiją, visai netikėtai pakliuvo į rankas fotoaparatas ir fotografijos kursai. Nuo pat pirmosios paskaitos supratau, kad šis, fotografijos pasaulis, amžiams pavergs mano sielą, protą, jausmus, širdį ir visą laisvą bei nelaisvą laiką…

Atradau fantastišką įrankį laisvai ir nevaržomai ir tuo pačiu vizualiai išreikšti visą tai, kaip aš matau ir jaučiu šį mūsų pasaulį.

Mane labiausiai intriguojantis kūrybai objektas yra.. siela. Žmogaus, gamtos, augalo ar net maisto siela. Drįstu sau leisti taip pavadinti net vieną iš publikos mylimiausių surengtų mano parodų – KŪNAS. Šiame fotografijų cikle ant drobės kalbu apie moterį. Apie taip šiais laikais neretai “nuvalkiotą“ ir be pagarbos likusį asmenį, kuris tuo tarpu yra tiesiog tobulas ir, sakyčiau, šventas tvėrinys. Tobula netobulybė..

Moteris, Mama, Sesuo, Dukra, Moteris. Jos kraujyje teka meilė, jausmingumas, supratimas. Jos kūnas turi dovaną išnešioti ir pagimdyti dar vieną gyvybę, dar vieną sielą… Šiame cikle pasirinkau dominuojančią juodai baltą fotografiją, norėdama meditaciškai pateikti moters kūno grožį ir išgryninti itin plonytę sąsają tarp elegancijos ir neskoningumo, kurios šiais laikais yra tiesiog daugiau nei apstu.

Susipažinti su ciklu galima šiame tinklalapyje:

https://www.behance.net/gallery/64209809/CORPO-La-mostra-fotografica-(stampata-su-tela)

Daug dėmesio kūryboje skiriu smulkioms detalėms, iš kurių susideda begalės nuostabių dalykų. Deja ne visuomet pavyksta jas pastebėti. Savo kūrybos gerbėjui stengiuosi perteikti kiekvieną subtilią detalę, iš kurių susideda kiekvieno mūsų gyvenimai..

 

Dar vienas iš mano mylimų fotografijos objektų yra vanduo. Tai gali būti jūra, ežeras ar tiesiog lietaus lašai, geriamas vanduo ir t.t. Tai – asociacija su amžinu judėjimu, gaiva ir nežmoniška jėga.

Saulė, jūra ar antikiniai Italijos miestai mano kūryboje taip pat užima be galo didelę vietą.

Fotografija man yra malda, įsiklausymas, jausmas, išraiška ir gyvenimas.


Plačiau susipažinti su Piki Pikitorija darbais galite tinklalapyje https://www.behance.net/pikipikitorija arba sekti FB puslapį https://www.fb.com/piki.pikitorija