Praktiniai patarimai vykstantiems į Australiją

Australija – milžiniška, multikultūrinė šalis, kurioje apsilankyti svajoja tikrai ne vienas lietuvis.  Tad, jei esate iš tų, kurie nusprendė pagaliau aplankyti kengūrų ir aborigenų kraštą, turite žinoti kelis svarbius dalykus.

sydney

Kalba

Australijoje kalbama angliškai, tiesa, kai kurie terminai skiriasi nuo britų ar amerikiečių vartojamų sąvokų, tačiau tai nėra didelė problema. Gerokai didesnė – specifinis akcentas, prie kurio priprasti prireiks kelių dienų. Kelionė į Australiją bus sudėtingesnė tiems keliautojams, kurie angliškai visiškai nekalba ir nesupranta, tačiau Australija gana vakarietiška šalis, todėl galima drąsiai į pagalbą pasitelkti neverbalinę kalbą, t.y. gestus, mimikas ir pan. Australija tari kultūrų ir tautų katilas, čia kalbama ir ispaniškai, itališkai, prancūziškai, tačiau dominuoja anglų kalba.

milky-way

Saugumas

Australijoje greičiau nukentėsite ne nuo piktavalių žmonių, o nuo laukinės gyvūnijos ir augmenijos. Ne veltui juokaujame, kad Australijoje beveik viskas yra nuodinga. Čia gyvena nuodingiausia pasaulyje gyvatė, todėl pievose ar miškuose reiktų vaikštinėti tam skirtais takais, neleisti nepažįstamų augalų, nesiartinti prie laukinių gyvūnų. Labai didelė tų keliautojų klaida, kurie pasiduoda kengūrų žavesiui su susigundo prie jų prisiartinti arčiau. Nesvarbu kokie mieli ir švelnūs šie gyvūnėliai atrodo, tačiau jie laukiniai, neprognozuojami, o jų spyris galingomis kojomis į nokautą nuvarytų net ir geriausią pasaulio boksininką.  Kalbat apie nusikaltimus, Australija pakankamai saugi šalis, žinoma, ir čia visko pasitaiko, todėl vertingus daiktus geriau laikyti arčiau savęs arba viešbučio seife, jei norite, kad kelionė į Australiją neapkarstų.

marina

Transportas

Viešasis ir tarpmiestinis transportas Australijoje puikiai išvystytas, čia nesudėtinga susigaudyti, kaip iš taško A nuvykti į tašką B. Jei nusprendėte keliauti išsinuomotu automobiliu atminkite, kad atstumai šioje šalyje labai dideli, todėl būtina su savimi turėti žemėlapį arba navigacinę sistemą, pasiimti pakankamai geriamo vandens, maisto ir net atsarginį bakelį kuro, nes gali tekti važiuoti kelias valandas visiška laukyme, kurioje nėra nė gyvos dvasios.

Kelionė į Australiją – nepamirštama patirtis, tačiau, jei norite, kad viskas vyktų sklandžiai, pasitarkite su savo kelionės operatoriumi, kuris tikrai suteiks visą reikalingą informaciją.

Add a Comment