R. Požerskio fotografijų parodoje – Kauno senamiestis, kurio nebėra

2016 m. balandžio 28 d. 17 val. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, IV a. fojė) atidaroma Romualdo Požerskio fotografijų paroda „Senamiesčio atmintis Romualdo Požerskio fotografijose“.

R_pozerskio_plakatas

1974–1983 m. fotomenininkas Romualdas Požerskis ėmė fotografuoti Kauno senamiesčio gyvenimą. Įkvėptas vakarietiškos gatvės fotografijos tradicijos menininkas fiksavo vėlyvojo sovietmečio miestą – kiemus, gatves, mažas ir dideles šio kvartalo žmonių istorijas. Šie devyneri senamiesčio stebėjimo pro fotoobjektyvą metai byloja ne tik apie profesinį autoriaus pasirengimą (maži kiemai reikalavo specialios technikos), bet ir apie tapimą neatsiejama šios vietos dalimi.

Fotografijose užfiksuoti išnykę ar radikaliai pasikeitę senamiesčio ženklai (gatvės, kiemai), jo gyvenimo fragmentai (šventės, nelaimės, buitis), brutali sovietmečio invazija bei daugeliui kauniečių pažįstami to laiko miesto personažai: tapytojas Kampas ar moteris su raiščiu ant nosies, vis dar gyva vyresniosios kartos kauniečių atsiminimuose. Šios fotografijos tampa tarsi tam tikrais erdviniais nuorodos taškais, leidžiančiais vieniems įtvirtinti savo blėstančius prisiminimus, kitiems – ieškoti savo miesto praeities likučių jo kiemuose, dar nerestauruotų namų sienose ar pasikeitusių gatvių peizaže.

Parodos kuratorė Daiva Citvarienė teigia, kad „be istorijų, pasakojimų mūsų miestas ir jo kiemai bei gatvės būtų tušti. Tik per istorijas šios vietos tampa vėl gyvos. Kita vertus, šiose vietose slypi mūsų tapatybės paslaptis, atsakymas į klausimą, kas mes esame?“ Daugiau parodą lydinčių Kauno senamiesčio fotografijų ir pokalbį su fotomenininku galima rasti Kauno atminties archyve www.atmintiesvietos.lt.

Paroda veiks iki gegužės 16 d. Maloniai kviečiame apsilankyti.

Add a Comment