Sodyba ir kiemo vartai

Kiemo vartai  turėtų buti patogus, praktiški, stilingi ir atitiktų norimus poreikius. Nuo kiemo vartų prasideda privati erdvė. Svarbu, kad kiemo vartai būtų saugūs, tvirti, patogūs ir aišku gražūs. Kiemo vartai būna dvejopi, tai varstomi ir stumdomi. Varstomi kiemo vartai yra dažnas savininkų sprendimas.

Prieš pasirenkant vartus, reikia atsižvelgti į savo kiemo išplanavimą. Vartai gaminami iš metalo, vėliau sudedama vartų apdaila, ji gali būti iš medienos, vielos, skardos ir kitų medžiagų. Vartų dizainas pasirenkamas visai uždaras arba, ne visai uždaras. Aklini kiemo vartai sumažina teritoriją, bet apsaugo nuo visų pašalinių žvilgsnių. Pagal pageidavimus galite rinktis ir ne tokius uždarus vartus, tai suteiks daugiau erdvės. Prie kiemo vartų turėtų būti ir varteliai. Varteliai irgi turi atitikti kiemo vartų stilių, būtų rakinami su spyna, arba elektromagnėtine spyna. Stumdomi kiemo vartai gali buti vienos arba dviejų dalių. Stumdomi kiemo vartai yra patogesni, norint užtverti platesnį įvažiavimą,taip pat patogu kai į kiemą reikia išsukti iš siauros gatvės.

Jei statotės namą, ir  reikia konsultacijos kaip pasirinkti vartus, geriausia kreiptis į profesionalus. Internete irgi galima rasti profesionalių vartų gamybos ir montavimo paslaugas teikiančių įmonių, kurios galės patarti. Vieni jų yra: http://www.kiemoprojektai.lt/lt/vartai/kiemo-vartai.htm.

Jei planuojate statytis vartus, pravartu žinoti ir apie jų montavimą. Pamatai kiemo vartams turi būti įrengti stiprus, pamatavus vartų plotį, svorį taip pat nepamiršti elektros instaliacijos. Norint apsaugoti savo privačią teritorją, būtina pasirinkti tinkamus kiemo vartus, nes tai jūsų saugumo garantas ir pasirinkto stiliaus dalis.

Megėjiškai pradžiai labai pravers informaciją susirinkti internete, o kai ateis laikas priimti sprendimą, nepamirkite pasikonsultuoti su šios srities specialistais.