„Sony“ pasauliniai fotografijos apdovanojimai sulaukė rekordinio aktyvumo – konkursui pateikta 320 tūkst. nuotraukų

Vienuoliktą kartą vykstantys „Sony“ pasaulinės fotografijos apdovanojimai sulaukė didžiulio fotografų susidomėjimo – šiam prestižiniam konkursui pateikta apie 320 tūkst. nuotraukų iš daugiau kaip 200 pasaulio šalių. Apdovanojimų vertinimo komisijai nominuotus kadrus šįmet reikėjo pasirinkti iš 40 proc., palyginti su praėjusiais metais, didesnio pateiktų darbų skaičiaus.

„Sony“ apdovanojimuose dalyvaujantys fotografai dėl geriausio kadro nominacijos varžosi keturiuose skirtinguose konkursuose – Profesionalų, Atvirajame, Jaunimo ir Studentų. Profesionalų ir Atvirasis konkursai turi po 10 skirtingų kategorijų. Tarp pirmojo konkurso kategorijų yra architektūros, šiuolaikinių temų, kraštovaizdžio, gamtos, portreto fotografijos, taip pat dvi naujos kategorijos – kūrybinė ir atradimų. Atvirojo konkurso darbai suskirstyti į tokias kategorijas kaip kultūros, judesio, gatvės, kelionių ar režisūrinės fotografijos.

Šįmet didelis skaičius darbų pateikta Profesionalų konkursui, o naujose kūrybinėje ir atradimų kategorijose pristatyti itin stiprūs darbai. Tarp nominuotų nuotraukų plačios tematikos darbai nuo žmonių potraukio turtams iki autentiškų rohinjų pabėgėlių krizės kadrų ar originalių šunų ir jų šeimininkų portretų. Nominuotų nuotraukų autoriai varžysis dėl kiekvienos kategorijos laimėtojo prizo ir Metų fotografo titulo.

Atvirasis konkursas, kuriame vertinamos atskiros nuotraukos, taip pat sulaukė didelio fotografų susidomėjimo, o daugiausiai darbų pateikta dvejose kategorijose – gatvės fotografijos ir kraštovaizdžio bei gamtos. Tarp nominuotų darbų – kadrai su užšalusiais ežerais, skaisčiomis dykumomis ir paslaptingais miškais, nuotaikingais žmonių iš viso pasaulio portretais, unikaliomis akimirkomis iš įvairių kultūrų gyvenimo.

Visos Profesionalų ir Atvirajame konkurse nominuotos nuotraukos galės tapti nugalėtojomis savo kategorijose. Metų fotografo titulą gavusiam fotografui bus skirtas 25 tūkst. JAV dol. prizas, Atvirojo konkurso nugalėtojui – 5 tūkst. JAV dol. prizas.

Jaunimo konkursui, kuriame savo darbus galėjo pateikti 12-19 m. amžiaus fotografai, sulaukta maždaug 8 tūkst. daugiau nuotraukų negu ankstesniais metais. Pagrindinė jaunųjų fotografų tema – kadras iš mano aplinkos.

Studentų konkurse sulaukta dalyvių iš viso pasaulio universitetų, o tarp dešimties atrinktų darbų pateko nuotraukos iš Jungtinės Karalystės, Indijos, Prancūzijos, Naujosios Zelandijos, Pietų Afrikos, Argentinos, Kanados ir Kinijos. Šių darbų autoriai turės sukurti naują fotografijų ciklą ir galės pretenduoti laimėti 30 tūkst. JAV dol. vertės skaitmeninės „Sony“ įrangos savo universitetui.

Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti per oficialią apdovanojimų ceremoniją šių metų balandžio 19 dieną. Metų fotografo, Atvirojo konkurso fotografo titulo, Profesionalios ir Jaunimo kategorijų laimėtojai ir dešimt Studentų konkurso nominantų turės galimybę atvykti į Londoną ir dalyvauti apdovanojimuose. Kiekvieno konkurso kategorijos laimėtojai taip pat bus apdovanoti naujausia „Sony“ skaitmenine technika ir specialiu 2018-ųjų „Sony“ fotografijų albumu.

Kaip ir kasmet, laimėję ir į finalą patekę fotografų darbai bus demonstruojami „Somerset House“ galerijoje, Londone, nuo 2018 m. balandžio 20 d. iki gegužės 6 dienos. Šioje parodoje taip pat bus galima susipažinti ir su prizo už ypatingus nuopelnus fotografijai laimėtojo darbais.

Visas „Sony“ pasaulinės fotografijos apdovanojimuose dalyvaujančias nuotraukas galima peržiūrėti čia: https://press.worldphoto.org.

 
ŽALIUZĖS