Vilniaus oro uoste – pasaulinio lygio fotografų darbai

Vilniaus oro uoste – dar daugiau spalvų: iki gruodžio 30 dienos keleivių akis džiugins oro uoste įsikūrusi pasaulinio dėmesio sulaukusių fotografijų paroda „Soviet Bus Stops“ (liet. „Sovietinės autobusų stotelės“). Parodą galės apžiūrėti visi – tiek išvykstantys ar atvykstantys keleiviai, tiek ir važiuojantys ar keliaujantys pro šalį.

nuotrauku_paroda_oro_uoste_julija_rukas_ft

„Imtis meninių iniciatyvų oro uoste pamažu tampa tradicija. Pernai metais prisidėjome prie „Vilnius street art“ festivalio – Vilniaus oro uostą papuošė aviacijos svajonę įamžinantis piešinys, kurį galima pamatyti tiek kylant, tiek leidžiantis lėktuvui, o šiemet oro uosto erdvėse – pasauliniu mastu pripažintų menininkų darbai. Oro uostai visada atviri meninėms iniciatyvoms, juk menas ne tik suteikia erdvėms jaukumo, bet ir gerina šalies įvaizdį”, – sakė Indrė Baltrušaitienė, Lietuvos oro uostų Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vadovė.

„Vilniaus oro uosto teritorija šiai parodai pasirinkta neatsitiktinai – ši tranzitinė erdvė tampa simboline vieta priglaudžiančia stoteles keliems mėnesiams Lietuvoje. Vietos pasirinkimas perteikia galerijos po atviru dangumi idėją. Toks fotografijų eksponavimas autobusų stoteles ne tik sugrąžina į viešą, visiems prieinamą erdvę, bet ir suteikia papildomų prasmių, – teigė parodos kuratorė Raimonda Tamulevičiūtė. – Sovietinės autobusų stotelės savo architektūra bei funkcijomis skiriasi nuo dabartinių stotelių. Šiandien stotelės – populiarus reklamos plotas, tačiau sovietmečiu taip nebuvo. Šioje parodoje vaizduojamos autobusų stotelės atskleidžia turtingą ir neįprastą stotelių vizualumą bei kalba apie pasikeitusių laikų padiktuotus funkcinius ir estetinius pokyčius.“

Paroda „Soviet Bus Stops“ yra dviejų autorių žvilgsnis į smulkiosios architektūros objektus buvusioje Sovietų Sąjungoje. Parodoje dominuoja garsaus kanadiečių menininko Christopher Herwig kolekcijos, pavadintos „Soviet Bus Stops“, ir šveicarų menininko Nicolas Grospierre fotografijų rinkinio „Lithuanian Bus Stops“ (liet. Lietuviškos autobusų stotelės) darbai.

C. Herwig projektą „Soviet Bus Stops“ pradėjo dar prieš 15 metų, o menininko darbus galima išvysti „National Geographic“, „CNN Traveller“, „Natural History“, „Lonely Planet“ ir panašiuose įtakinguose leidiniuose. Jo fotografijos vaizduoja vadinamųjų Rytų bloko šalių įdomiausius smulkiosios architektūros pavyzdžius. Parodoje eksponuojamos autobusų stotelių fotografijos iš kaimyninių, taip pat Artimosios Azijos šalių bei menininko įspūdžiai iš naujausios kelionės po Rusiją.

christopher_herwig_soviet_bus_stops_estonia

Šveicarų menininkas Nicolas Grospierre, šiuo metu kuriantis Lenkijoje, savo kūryboje kvestionuoja sovietinę kultūrą ir architektūrą, idėjas ir istorijas, slypinčias po vizualumu. 2008 m. šis menininkas Venecijos architektūros bienalėje gavo „Auksinio liūto“ apdovanojimą už geriausią nacionalinį paviljoną. N. Grospierre fotografijų serija „Lithuanian Bus Stops“ leis C. Herwig užfiksuotus vaizdus palyginti su Lietuvos sovietmečio laikotarpio autobusų stotelėmis, kurių iš viso jo kolekcijoje – beveik 30.

nicolas_grospierre_lithuanian_bus_stops

Projektą vykdo VšĮ „Meno vadybos platforma“, kuruoja Raimonda Tamulevičiūtė. Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

http://www.ollex.lt/paslaugos/Automobiliu-nuoma

Add a Comment